دکتر سید محمدرضا صدرعاملی

فوق تخصص روانپزشکی اطفال


اورژانسهای روانپزشکی در کودکان ونوجوانان

اورژانسهای روانپزشکی در کودکان ونوجوانان

از انجایی که مشکلا ت روانپزشکی کودکان ونوجوانان ازجمله مسایلی است که امروزه بتدریج مورد توجه افراد وخانواده ها قرار میگیرد اورژانسهای روانبزشکی یکی از حیطه هایی است که بایستی توسط بالینگران وافرادی که میتوانند به نوعی در این زمینه صاحبنظر باشند مورد توجه قرار بگیرد.

اورژانسهای روانپزشکی در کودکان ونوجوانان میتواند علاوه بر زمینه هایی که در مورد بزرگسالان را شامل میشود مسایل خاص رشدی مربوط به این دوران را نیز در بر گیرد.

از جمله اورژانسهای شایع وجود رفتارهای انتحاری وخودازارانه ای است که عمدتا در اواخر کودکی واوایل نوجوانی ممکن است خود را نشان دهد.این نکته رابایستی متذکر شد که میزان شیوع وبروز وعلل رفتارهای انتحاری در این سنین میتواند متفاوت از سنین بزرگسالی وبر همین اساس نوع مداخله ودرمان نیز میتواند متفاوت باشد.

رفتارهای خشن وقشقرق امیز نوع دوم از رفتارهای تهدیدکننده حیات بشمار میرود که توجه ودرمان خاص خود را در این گروه سنی می طلبد.

از مسایل دیگر شایع این دوران که بایستی شدیدا مورد توجه قرار بگیرد:کود ک ازاری از نوع جسمی جنسی و روانشناختی وهر گونه مسامحه درامور تربیتی ورشدی وروحی روانی کودک است.مساله ایکه شاید بتوان انرا یکی از شایعترین ومهمترین اورژانس ها دانست که توجه ویزه ای را میطلبد.

امتناع از رفتن به مدرسه وغیبتهای طولانی بدنبال ان درکودکان ونوجوانان از اورژانسها ی مختص این گروه سنی است که به اقدامات مداخله ای حاد و عاجلی نیاز دارد.

وجود اختلالات دیگری همچون اختلال استرس حادو اختلالات تجزیه ای نیز میتواند از جمله مسایلی باشد که علایم بالینی خاص ان نیاز به اقدام ومداخله ویژه دارد.


آدرس مطب : اصفهان ، توحید جنوبی ، بعد ز چهارراه پلیس ، نبش کوچه هشت ، مجتمع تابان ، طبقه پنجم
تلفن : 36295810 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
وحشتهای شبانهسایتهای دیگرکودکان وکنجکاویهای جنسی کودکان وکنجکاویهای جنسی کودکان وکنجکاویهای جنسی اورژانسهای روانپزشکی در اختلالات خواب درکودکان-اضطراب جدایی درکودکانبیوگرافیبازیهای رایانه ای درکودکبرنامه هفتگي دكترصدرعامدستوردادن به کودکانروانشناسی نقاشی درکودکامطالب و مقالاتصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربران